Nataniel Brożnowicz – Wywiad

20221021 120520 0000

Są na świecie osoby wyjątkowe, inspirujące sobą i swoim działaniem…

Jedną z takich wyjątkowych i cenionych osób jest Nataniel Brożnowicz 🤩.

21-letni student, influencer, wolontariusz, koordynator projektów, a co najważniejsze współzałożyciel startup’u „Maturalni”. Projekt ten ma na celu ma pomoc w przygotowaniu do egzaminu maturalnego oraz skumulowanie całej wiedzy szkolnej w internetowej platformie edukacyjnej. W ubiegłym roku trafił on do blisko 30% polskich uczniów, a zwyciężając w „edCamp” projekt otrzymał dofinansowanie o wysokości 1,5 mld złotych.

Zadaliśmy mu kilka pytań, na które udzielił bardzo inspirujących odpowiedzi. Przekonajcie się zresztą sami!

Gosia z “Misja: Rozwój” – Co uważasz za swoje główne pasje?

Nataniel Brożnowicz – Trzy lata temu odpowiedziałbym pewnie z jakieś 20 rzeczy, dzisiaj moje pasje skoncentrowane są na tym co robię na co dzień. Czyli są związane z Maturalnymi i każda moja pasja trochę wspiera Maturalnych. To znaczy nawet jeśli idę na siłownię to patrzę na to pod kontem trochę wyładowania energii albo zredukowania stresu. Jeśli chodzi o moje pasje, jest to może jakieś takie odmużdżacze pokroju piłki nożnej czy czegoś podobnego. Natomiast pasja stricte to właśnie rozwój, języki obce, umiejętności miękkie, książki wartościowe, te obszary i oczywiście media społecznościowe.

G – Jak zacząć się rozwijać? Na przykład – jesteśmy po kwarantannie, jesteśmy w martwym punkcie i jesteśmy po prostu zagubieni. Jak można zacząć działać?

N – Dwie rzeczy. Po pierwsze zaczęcie działania społecznego. Na przykład rozpoczęcie projektu ze Zwolnionymi Z Teorii. Zachęcam również skorzystania z opcji wolontariatu. Wystarczy wpisać „wolontariat” oraz nazwę swojego miasta i dołączyć do lokalnej organizacji. Potrafi super rozwinąć i otworzyć na nowe pasje. To jest naprawdę dobra opcja. Rzecz druga to olimpiady, których mamy ponad 100. Więc dobrą opcją jest wybranie tego co czujesz intuicyjnie, że cię trochę interesuje i pójście w tym kierunku.

G – Jakie cechy powinna mieć według ciebie osoba sukcesu?

N – W zależności od tego czym się zajmuje. Natomiast dla mnie najbardziej imponujące osoby, które mają z jednej strony taki pazur i charyzmę, ale z drugiej strony taką empatię i wrażliwość. To jest dla mnie idealne połączenie.

G – Kogo uważasz za osobę inteligentną? Nie pod względem wiedzy, ale jako jednostkę?

N – Podam przykład. Jest sobie Eliza na scenie i dzieje się rzecz niezaplanowana i potrafi w pół sekundy błyskotliwie na to odpowiedzieć. To jest dla mnie przejaw wysokiej inteligencji. Oraz możliwość rozmów na każdej płaszczyźnie. Inteligencja to zaradność umysłu, więc dla mnie to są najbardziej wyraziste przykłady.

G – Ostatnie pytanie. Jakbyś miał podać przepis na sukces co to by było?

N – Odnaleźć odpowiedź na pytanie kim jestem i do czego dążę. Im szybciej znajdziesz odpowiedzi na te pytania tym lepiej dla ciebie i dla twojej przyszłości. Fajnie tutaj właśnie wystartować od takiego doświadczenia życiowego za pomocą właśnie za pomocą projektów społecznych, wolontariatów itp. w połączeniu z nauką aspektów, które cię naprawdę jarają.

Bardzo dziękujemy za udzielenie nam wywiadu! ❤🚀

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.